Зручні та вмістимі шафи-купе є справжнім винаходом двадцятого століття. Адже сьогодні важко уявити прихожу, у якій немає шафи-купе, а особливо якщо це прихожа у квартирі. Шафи-купе просто є не замінимі, особливо коли площа прихожої обмежена. Та навіть коли площі цілком вистачає шафи-купе виглядають доволі просторо та стильно. Для кожного інтер’єру варто підбирати окремий варіант шафи-купе. Адже шафи-купе можуть бути різних розмірів та стилів виконання. До прикладу розрізняють вмонтовані та корпусні шафи-купе, які можуть бути дво- чи трьохсекційними. В залежності від типу планування варто і визначати варіант шафи-купе.
Усі шафи-купе базуються на особливому принципі побудови системи відкривання дверей. Тобто двері у шафи-купе відкриваються не на зовні, а працюють по принципу руху дверної рами по направляючій. Такий рух дверей у сторони дає можливість не завантажувати площу відкритими дверима, а накладати двері на паралельну секцію, що в свою чергу є доволі зручним винаходом американських дослідників, які були першими, хто реалізував таку ідею.
Для того аби були закриті усі секції шафи-купе та не двері не впирались по сторонам при відкритті одна в одну, було придумано направляючу із двома прорізами. Тобто дверні рами побудовані таким чином, що одна частина рухається по одній направляючій, а інша дверна рама рухається по паралельній направляючій, замикаючи усі секції шафи-купе та не пересікаючись одна з одною.
Корпусні чи вмонтовані шафи-купе варто розміщати в залежності від площі приміщення та можливих виступів чи ніш у стінах. Якщо стіна, куди планується розміщення шафи-купе, є прямою без жодних виступів, вартує розмістити корпусну шафу-купе, оскільки її презентабельний вигляд додасть та підтримає стиль Вашого інтер’єру. Якщо ж стіна для майбутньої шафи-купе має виступи, глибиною до шістдесяти п’яти сантиметрів, в такому випадку варто у такій ніші розмістити вмотовану шафу-купе, зашивши нішу стіни дверима. При монтажі вмонтованої шафи-купе варто пам’ятати, що не завжди доцільно монтувати внутрішній корпус шафи-купе, адже зайві плити ДСП чи МДФ крадуть площу Вашої шафи. Як правило ніша у сіні не займає великих об’ємів, тому у такі ніші монтують одно чи двох секційний варіант шафи-купе. При тому варто пам’ятати, що мінімальний розмір ширини дверної рами становить шістдесят сантиметрів.
Шафи-купе мають різні функціональні секції. До прикладу надзвичайною популярністю користуються шафи-купе у прихожих, для збереження одягу типу пальт, довгих курток, чи пуховиків. У такому випадку секцію ділять на дві частини, основна з якої займає до вісімдесяти відсотків, а решта передбачена для розміщення головних уборів чи інших речей. У нижній частині шафи-купе доцільно зберігати взуття або передбачити додаткову полку так щоб одяг не торкався взуття.
Якщо зберігатиметься літній одяг чи можливо дитячий одяг, секцію варто розділити на дві пропорційні частини, таким чином що б можна було компактно розділити дитячий одяг за сезонами чи за використанням. У нижній частині секції можна розміщати взуття або негабаритні речі.
Якщо Ви плануєте зберігати речі на полках чи шухлядах, це абсолютно не стане проблемою для розміщення їх в окремій секції. Ширина такої секції як правило займає максиму дві третини стандартної секції, а той може бути меншою.
Шафи-купе не тільки економлять площу та поміщають чимало одягу, речей та взуття, вони ще й здатні підтримати задум дизайнера у плануванні цікавого інтер’єру прихожої чи кімнати. Широкий асортимент фасадів дає можливість виконати шафу-купе у різних дизайнерських стилях, які відмінно підкреслять оригінальність та творчий задум. Рекомендуємо і Вам купити шафу-купе www.meblitop.com.ua